Apleistos buhalterijos tvarkymas

Apleistos buhalterijos tvarkymas

Apleistos buhalterijos tvarkymas visuomet yra sudėtingesnis, reikalaujantis daugiau laiko resursų procesas negu įprastinė nuolat tvarkingai vykdoma buhalterinė apskaita. Tvarkinga buhalterinė apskaita – viena iš svarbių sėkmingo verslo sudedamųjų dalių. Teoriškai buhalterinė apskaita turi būti vykdoma nuolat. Tačiau ne visuomet viskas vyksta kaip aprašyta vadovėliuose. Kartais atsitinka taip, kad buhalterinė apskaita kurį laiką nevedama arba vedama netvarkingai, todėl neišvengiamai artėja momentas, kai apleistą buhalteriją būtina sutvarkyti. Optimaliausias sprendimas būtų kreiptis į apleistos buhalterijos tvarkymo paslaugas teikiančias įmones, nes taip sutaupysite ne tik kaštų, bet ir laiko.

 

Buhalterija apleidžiama dėl įvairių priežasčių:

·         Buhalterinei apskaitai nebelieka laiko

Dažniausiai savo nuosavą verslą pradėję asmenys buhalterinę apskaitą bando tvarkyti patys. Tačiau įsibėgėjus verslui, tvarkingai vesti buhalterinę apskaitą nebelieka laiko. Buhalterinė apskaita vis atidėliojama, kuomet jau neišvengiamai reikia ieškoti pagalbos iš išorės.

·         Nekompetentingo buhalterio darbas

Pasitaiko atvejų, kuomet įmonėje dirbantis buhalteris nėra pakankamai kompetentingas. Arba savo pareigas atliko atmestinai ir neatsakingai. Jam išėjus iš darbo paaiškėja, kad liko daug spragų ir nesutvarkytų finansinių ataskaitų, kurias reikia pateikti atitinkamoms valstybinėms institucijoms.

·         Nebevykdoma veikla

Buhalterija apleidžiama ir tuo atveju, kai įmonė jokios veiklos nebevykdo, bet buhalterinė apskaita iki galo nebuvo sutvarkyta. Tokiu atveju, norint įmonę likviduoti, apleistą buhalterinę apskaitą būtina sutvarkyti, nes be jos neįmanoma pradėti įmonės likvidavimo proceso.

Nuo ko pradėti?

  • Visų pirma, pasitikrinti ar turite visus apskaitai būtinus dokumentus. Jeigu dalis dokumentų yra pradingusi, kreipkitės į savo verslo partnerius ir klientus dėl dokumentų kopijų.
  • Kai turėsite visus reikalingus dokumentus, kreipkitės į apleistos buhalterijos tvarkymo paslaugas teikiančią įmonę.

Kaip dirbame mes:

·         Esamos situacijos įvertinimas

Susitiksime su jumis ir įvertinsime jūsų įmonės buhalterinės apskaitos esamą situaciją. Aptarsime kokį laikotarpį reikia sutvarkyti, Išsiaiškinsime jūsų poreikius ir planus po buhalterijos sutvarkymo. Susitarsime kur  bus tvarkoma buhalterija ( jūsų biure ar per atstumą).

·         Susitarimas dėl bendradarbiavimo

Parengsime komercinį pasiūlymą už tikrai patrauklią kainą. Susiderinus sąlygas pasirašysime sutartį.

·         Apleistos buhalterijos tvarkymas

Pradėsime tvarkyti jūsų apskaitos dokumentus. Jeigu apleistos buhalterijos tvarkymas bus vykdomas ne jūsų biure, visus turimus apskaitos dokumentus reiks pristatyti į mums. Paaiškėjus,  kad vis dar trūksta reikiamų dokumentų, už papildomą mokestį susisieksime su jūsų verslo partneriais dėl jų kopijų.

·         Ataskaitų parengimas

Parengsime ir pateiksime visas reikiamas deklaracijas valstybinėms institucijoms. Paruošime finansines ataskaitas ir pateiksime jas Registrų centrui.

·         Tolimesnis bendradarbiavimas

Jeigu įmonė vykdys veiklą toliau, pasiūlysime tolimesnės buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas. Jeigu įmonė likviduojama, parengsime reikalingus likvidavimo dokumentus.